Medycyna

Injex30 to bezigłowe urządzenie, umożliwiające bezbolesne zabiegi tam, gdzie do tej pory konieczne było użycie strzykawki z igłą. Innowacyjna technika działania, oparta na ciśnieniowym wstrzykiwaniu leku bezpośrednio w warstwę podskórną mikrootworem mniejszym o połowę od średnicy strzykawki sprawia, że narzędzie Injex30 znajduje zastosowanie przy:

- znieczuleniach miejscowych: silikonowa nakładka łagodzi dyskomfort związany z przykładaniem do znieczulanego miejsca plastikowego adaptera, a brak igły i wprowadzanie środka znieczulającego za pomocą ciśnienia przez mikrootwór pozwala na szybkie i łatwe zaaplikowanie odpowiedniej dawki leku;
- regularnym podawaniu leków podskórnych, insuliny oraz hormonu wzrostu ;
- sczepieniach.

Świetnie sprawdza się także w medycynie estetycznej i przy zabiegach związanych z wygładzaniem zmarszczek na twarzy, dekolcie i dłoniach. Zupełnie nowym polem działania wydaje się być także weterynaria - bezbolesne szczepienia zwierząt i podawanie im znieczulenia bez wywoływania bólu zmniejszają stres zwierzęcia i sprawiają, że zabieg staje się dla niego mniej uciążliwy.

Do najważniejszych zalet stosowanie Injex30 należy zaliczyć:

- jego bezbolesne działanie;
- szybsze wchłanianie środków podawanych podskórnie;
- nie zostawia śladów na skórze w postaci szpecących blizn;
- jest lekki i łatwy w użyciu;
dostosowany jest do pobierana preparatu z różnego rodzaju pojemników (np. kartridży do pena, fiolek, ampułek itp. itd.);
- możliwość wielokrotnego użycia (nawet do 9 tysięcy razy!);
- bezpieczeństwo działania - brak igły niweluje ryzyko skaleczeń i zakażeń, stąd Injex 30 świetnie nadaje się także dla osób starszych i dzieci.