O injex


“Injex30” to bezigłowe urządzenie wielokrotnego użytku, przeznaczone do podawania substancji płynnych podskórnie, w zastrzyku bez użycia igły. Wymiary urządzenia: grubość około 2cm, długość – 10 cm, waga 75 gramów.

Podawanie środków medycznych przy zastosowaniu Injex30 jest bezbolesne i znacznie bardziej bezpieczne, niż przy użyciu tradycyjnej strzykawki z igłą. Przy pomocy Injex30 środek leczniczy wstrzykiwany jest pod skórę przez mikroskopijne, skórne otwory. Substancja wchłania się o wiele lepiej i szybciej niż przy użyciu igły, co zostało potwierdzone szeregiem badań i testów przeprowadzonych w różnych krajach.

Znacznie obniża ryzyko przenoszenia infekcji oraz przypadkowego skaleczenia igłą. Ponadto jest to idealne rozwiązanie dla osób z predyspozycją do blizn i podskórnych skrzepów.

Technologia

Zasada działania Injex30 opiera się na technologii bezigłowego podawania leków i środków farmaceutycznych. Energia mechaniczna sprężyny i specjalnego tłoku wtryskiwacza umożliwia szybko, lecz płynnie, przeprowadzić strumień substancji przez mikroskopijne otwory w skórze do tkanki podskórnej, bez nakłuwania igłą. Otwór w ampułce Injex30 ma zaledwie 0,17 mm, jest więc dwukrotnie mniejszy od średnicy najmniejszych igieł insulinowych. Trajektoria rozprowadzania się podanej substancji w tkance pod skórą ma kształt stożkowy o średnicy od 5 do 18 milimetrów i głębokości od 3,2 do 9,1 milimetrów – głębokość zależy od ilości podawanego leku. Środek nie zbiera się w jednym miejscu, ale równomiernie się rozprowadza w tkance!

Środek nie zbiera się w jednym miejscu ale równomiernie się rozprowadza w tkance!

Zestaw Injex30

Zestaw zawiera:

- wstrzykiwacz Injex30 wielokrotnego użytku

- pudełko do ładowania sprężyny wstrzykiwacza

- dozownik

- instrukcja obsługi

- etui do przechowywania i przenoszenia urządzenia

Injex30 jest objęty dwuletnią gwarancja producenta

Bezigłowy wstrzykiwacz Injex30 składa się z korpusu ze stali nierdzewnej i mechanizmu spustowego. Posiada także dwa zawory bezpieczeństwa, które uniemożliwiają przypadkowy spust oraz wyciek leku czy innej substancji.

Pierwszy zawór bezpieczeństwa jest aktywowany automatycznie po włożeniu ampułki do wstrzykiwacza. Drugi zawór (zabezpieczenie) włącza się i wyłącza ręcznie, przesuwając pierścień zabezpieczający z pozycji „włączone” do pozycji „wyłączone”. Siła mechaniczna działania sprężyny w urządzeniu Injex30 stwarza ciśnienie, które wypycha środek leczniczy (np. insulinę) przez mikroskopijny otwór ampułki. Wyjątkowo cienki strumień preparatu pod ciśnieniem przenika do tkanki podskórnej.

Pudełko do ładowania służy do przeładowania (uzbrojenia) sprężyny wstrzykiwacza.

Ampułka Injex

Ampułka Injex przypomina strzykawkę jednorazową, ale nie ma igły. Przy użyciu różnego rodzaju adapterów pobiera się do niej niezbędną ilość preparatu leczniczego, żeby następnie wstrzyknąć ten środek pod skórę lub śluzówkę (w stomatologii).

Wstrzykiwacz z ampułką należy przyłożyć prostopadle do miejsca iniekcji (pod kątem 90°) i przycisnąć tak, aby na skórze widoczne było wyraźne zagłębienie, a końcówka ampułki była całkowicie zagłębiona w skórę. Po zwolnieniu blokady należy nacisnąć spust i przytrzymać wstrzykiwacz w tej pozycji przez dwie sekundy po wykonaniu zastrzyku, co spowoduje, że cienki strumień preparatu przeniknie przez skórę docierając do tkanki podskórnej.

Ampułka jest wykonana z solidnego i mocnego materiału, mocniejszego od tradycyjnych strzykawek jednorazowych.

Podziałka na ampułce wyraża się zarówno w mililitrach, jak i jednostkach insulinowych (U-100). Dawka w ampułce – od 5 do 30 jednostek insulinowych, lub od 0,05 ml do 0,30 ml. Każda ampułka jest zapakowana sterylnie, pojedynczo.

Adaptery

Adaptery pasują do większości standardowych fiolek i służą do pobrania wymaganej dawki leki do ampułki Injex. Do fiolek nietypowych lub dużych stosuje się uniwersalny adapter do igły. Po pobraniu wymaganej dawki wieczko adaptera można zamknąć i przechowywać wraz z fiolką, dopóki nie wykorzysta się całej jej zawartości. Wszystkie adaptery są dostarczane w pojedynczych sterylnych opakowaniach.

Nasadka silikonowa SILITOP

Jest to miękka silikonowa nasadka, którą się nakłada na czubek na ampułki Injex, żeby zwiększyć komfort pacjenta w miejscu zrobienia zastrzyku. Nasadka Silitop amortyzuje twardą końcówkę ampułki. Nasadki Silitop są dostarczane w pojedynczych sterylnych opakowaniach.

Sposób użycia

1. Włóż wstrzykiwacz do pudełka ładującego. Upewnij się, że pierścień bezpieczeństwa znajduje się w pozycji „safe”. Zamknij wieczko pudełka ładującego. Otwórz wieczko pudełka ładującego i wyjmij załadowany i zabezpieczony wstrzykiwacz. UWAGA: Wstrzykiwacz może zostać umieszczony w pudełku ładującym i przygotowany do kolejnego użycia wyłącznie po ręcznym uruchomieniu blokady!

 

 

2-3. Przy użyciu odpowiedniego adaptera należy pobrać odpowiednią dawkę leku do ampułki Injex. Następnie należy wykręcić napełnioną ampułkę z adaptera i zamkniąć wieczko adaptera.

 

 

 

4. Kolejnym krokiem jest wkręcenie napełnionej ampułki w otwartą końcówkę wstrzykiwacza do samego końca. UWAGA: podczas dokręcania pierwszy mechanizm bezpieczeństwa zostanie wyłączony! Przesuń pierścień bezpieczeństwa na pozycję „safe off”, aby wyłączyć drugi mechanizm bezpieczeństwa. Wstrzykiwacz jest gotowy do użycia.

 

 

5. Przyłóż wstrzykiwacz prostopadle do miejsca iniekcji (pod kątem 90°) i przyciśnij tak, aby na skórze widoczne było wyraźne zagłębienie, a końcówka ampułki była całkowicie zagłębiona w skórę. Naciśnij spust i mocno trzymaj wstrzykiwacz w jednej pozycji przez dwie sekundy po wykonaniu zastrzyku.

 

 

 

6. Wykręć ampułkę z dozownika. Przesuń pierścień bezpieczeństwa z powrotem na pozycję „safe”.

Cała procedura jest bardzo prosta, trwa mniej niż minutę!

Jeśli używasz leku w nabojach cylindrycznych, tzw. kartridżach, pobierz odpowiednią dawkę insuliny do ampułki przy pomocy dozownika oraz adaptera i wykonaj zastrzyk używając wstrzykiwacza.

Zalety bezigłowego wtryskiwacza Injex30:

Bezbolesny zastrzyk

Bezigłowa metoda eliminuje ryzyko zakażenia przez ukłucie igłą

Nie pozostawia śladu nakłucia tkanki igłą

Lepsze i szybsze działanie leku

Ściśle podskórne zastosowanie – nie dopuszcza przenikania leku do tkanki mięśniowej

Szybko, łatwo i bezpiecznie

Indywidualne i dokładne podawanie leków

Kompaktowy i lekki - może być używany wszędzie

Niezawodne urządzenie wielorazowego użytku produkcji niemieckiej

Mniejsza ilość szkodliwych odpadów

Obszary zastosowania:

Cukrzyca - wszystkie rodzaje insuliny

Stomatologia (znieczulenie miejscowe zaczyna działać dużo szybciej)

Leki do samodzielnego podawania (insulina, hormon wzrostu, interferon, leki sercowo-naczyniowe ...)

Medycyna estetyczna

Szczepienia

Farmakoterapia

Kosmetologia i Uroda (wypełniacze zmarszczek)

Zaburzenia seksualne u mężczyzn, (wtryskiwanie preparatów pobudzających bezpośrednio do organu płci męskiej)   

Weterynaria

Injex30 posiada 2-letnią gwarancję. Jest przeznaczony do zrobienia ponad 9 tys. zastrzyków.

Urządzenie posiada certyfikaty FDA oraz CE.

Pobierz Instrukcję Obsługi