Stomatologia

Najtrudniejsze dla pacjentów gabinetu stomatologicznego wydaje się być pokonanie własnego lęku przed bólem, związanym z wykonywanymi tam zabiegami. Oczywiście, można prosić o znieczulenie, lecz także ono związane jest z bolesnym zastrzykiem w dziąsło. Czy istnieje jakiś sposób na bezbolesną wizytę u dentysty? Rozwiązaniem wydaje się tu być zastosowanie bezigłowego urządzenia Injex30. W przeciwieństwie do strzykawki z igłą, którą do tej pory stosowali stomatologowie przy podawaniu znieczulenia, Injex30 pozwala na nieomalże bezbolesne podanie środka znieczulającego. Na czym polega innowacyjność i zasada działania Injex30?

Po pierwsze, w przeciwieństwie do tradycyjnych strzykawek, przez skórę lub śluzówkę nie przechodzi igła, naruszająca warstwy komórkowe, ale sam strumień leku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego mechanizmu sprężynowego - generuje on ciśnienie, które pozwala wtłoczyć lek przez specjalny mikrootwór do najgłębszych warstw tkanek. Po drugie, ważne jest również, iż sam zabieg jest nieomal bezbolesny. Nacisk wywierany na dziąsła łagodzony jest przez nałożenie na końcówkę urządzenia specjalnej silikonowej nakładki, która jest bardziej komfortowa dla pacjenta. Ważne jest również, iż samo wprowadzanie leku nie powoduje uszkodzeń naczyń krwionośnych, włókien nerwowych czy tkanki kostnej, przez które przenika podawany specyfik.

Znieczulenie przeprowadzone narzędziem Injex30 działa szybciej, bowiem bezpośrednio przedostaje się do warstw podskórnych, skąd jest równomiernie i natychmiastowo rozprowadzane w obszarze dziąsła. Poza tym można zapomnieć o odrętwieniu całej twarzy przez kilka godzin - znieczulenie Injex30 działa natychmiastowo, ale i dużo szybciej mija po zabiegu. Jest to idealne znieczulenie tak dla dzieci, jak i dorosłych!